MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 70 IM.BAJTLI Z BOGUCIC

Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?

• Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych. To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.

• Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na:  niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację.

• Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

• Jeśli Twoje dziecko ukończyło 4 lata, musisz zapewnić mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i  z  przedszkola.

• Przypomnij dziecku podstawowe zasady higieny takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Powiedz dziecku, że jego ulubione zabawki powinny zostać w domu.
  • Ważne! W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.

• Przedszkole podczas prowadzenia zajęć zapewnia dzieciom posiłki.

Otwarcie placu zabaw

W dniu 17 września 2015r został uroczyście otwarty plac zabaw w naszym przedszkolu. Czekaliśmy na niego długo i cieszymy się, że dzieci będą miały gdzie spędzać czas w atrakcyjny i ciekawy sposób. Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną zaproszonym gościom. Pani dyrektor...