Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Katowicach

Jesteś tutaj: Start / INSTRUKCJA OBSŁUGI BIP

INSTRUKCJA OBSŁUGI BIP

CZYLI JAK KORZYSTAĆ ZE STRONY BIP ZSP nr 4 w Katowicach

Po lewej stronie znajduje się menu główne serwisu, podzielone tematycznie. Aktualnie wybrana opcja jest zaznaczona graficzną strzałką. Poruszanie sie po menu odbywa się poprzez naciśnięcie wybranej opcji lewym klawiszem myszy. Menu jest zawsze widoczne bez względu na rodzaj strony aktualnie przeglądanej w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przycisk „Wstecz”

Przycisk „Wstecz” jest umieszczony w pasku przeglądarki i jest to strzałka w lewo, służy do powrotu do poprzednio odwiedzanej pod strony Biuletynu Informacji Publicznej. Aby skorzystać z niego należy kursor myszy umieścić na strzałce w lewo, który wówczas zmieni kolor i kliknąć nad nim lewym przyciskiem myszy. Przeglądarka internetowa automatycznie powróci do poprzednio odwiedzanej strony. Przycisk „Wstecz” jest zawsze widoczny bez względu na rodzaj strony aktualnie przeglądanej w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dostęp do strony głównej BIP

Element menu „WWW.BIP.GOV.PL” pozwala na otwarcie strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej tworzonej przez Ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Strona główna BIP zawierająca wykaz podmiotów, obowiązanych zgodnie z ustawą do udostępniania informacji publicznej, wraz z odnośnikami umożliwiającymi połączenia z ich stronami.

Odnośniki

Niektóre informacje i treści zawarte w BIP MDK „BOGUCICE-ZAWODZIE” zawierają odnośnik do innej pod strony, bądź do adresu e-mail. Informacje takie, w postaci tekstu, są odznaczone kolorem czerwonym. Aby uruchomić odnośnik (wywołać opisaną pod stronę), należy go kliknąć lewym przyciskiem myszy.  W przypadku wywołania adresu e-mail, otworzy się nowa wiadomość  w domyślnym programie, obsługującym pocztę na lokalnym komputerze.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka służy do odszukania potrzebnych informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. W oknie wyszukiwarki należy wpisać szukaną wartość i nacisnąć przycisk „Szukaj”. Znalezione pozycje spełniające kryterium zostaną wyświetlone w formie list podzielonych na dwie grupy. Umożliwi to łatwiejsze zlokalizowanie szukanych pozycji.

Wytworzono:2014-10-14 00:00przez: Piotr Fritsz
Opublikowano:2014-10-14 00:00przez: Piotr Fritsz